Caroline Le Méhauté & Isabella Soupart
Centrale for contemporary art // Brussel
Op 16 en 24 mei, evenals op 22 juni 2025
In het kader van de huidige tentoonstellingscyclus bij de Centrale, waarin onder andere Wait and See van Mitja Tušek en Bertille Bak en de installatie-dans Tellus Project van Caroline Le Méhauté en Isabella Soupart te zien zijn, krijgt de installatie bij de ingang van het kunstcentrum een nieuwe vorm. Na de activatie tijdens de vernissage zal de installatie zich verder ontwikkelen met een reeks dansperformances op 16 en 24 mei en 22 juni 2025
OVER TELLUS PROJECT
Beeldend kunstenaar Caroline Le Méhauté en choreografe Isabella Soupart presenteren Tellus Project, een installatie/performance/dans tussen kunst en biologie oftewel biokunst. Biokunst is een hedendaagse kunststroming die de plastische middelen van biotechnologie als medium gebruikt. Het project nodigt ons uit om onze relatie met levende materie te heroverwegen en onze praktijken te bevragen door middel van kunst. De kunstenaars nemen de aarde onder onze voeten als uitgangspunt en baseren zich op het feit dat 75% van de bodem van onze planeet tegenwoordig vervuild is. Vanuit hun gedeelde bezorgdheid over het milieu en materie, ontwikkelt het duo een project in de Centrale en werkt het met een specifiek materiaal, vervuilde afgegraven aarde.
Tellus Project is een onderzoeksproject geïnitieerd door Caroline Le Méhauté. Op basis van deze overweldigende bevinding richt ze haar onderzoek op andere praktijken. Fytoremediatie is een zachte, langzame methode om deze vervuiling te verhelpen. Het gaat om de absorptie van vervuilende stoffen uit de bodem door hyperaccumulatoren, planten die in staat zijn om een deel van de vervuilende stoffen te filteren en af te breken. Naast een symbolische en poëtische daad kan artistieke creatie ook een rol spelen in ‘zorgen voor’, in het opbouwen van veerkracht in levende wezens.
In Tellus Project nodigt choreografe Isabella Soupart een groep dansers uit om elkaar af te wisselen in een fysieke, ritmische en betoverende uithoudingstest, waarbij
ze individueel of collectief de confrontatie aangaan met de vervuilde aarde die niet langer “verborgen” kan blijven: stapels aarde worden om beurten gevormd, getransformeerd, verplaatst en geboetseerd. Het publiek wordt uitgenodigd om deel te nemen aan deze unieke en hypnotiserende ervaring, waarbij ieder zijn eigen persoonlijke tijd bepaalt. Tellus Project is een duizelingwekkende choreografie van lichamen en sculpturen/installaties, eindeloos opnieuw geconfigureerd.
PERFORMANCES
Negociation 162 – Hidden
Marita Schwanke
16.05.2025, 13:00
& 19:00 op reservering
24.05.2025, 16:00
Negociation 163 – Her skin
Marita Schwanke
22.06.2025, 16:00
PRAKTISCHE INFORMATIE
Data performances
16.05.2025, 13:00
& 19:00 op reservering
24.05.2025, 16:00
Data installatie
Van 10 april tot 24 augustus 2025
Locatie
Centrale for contemporary art
Sint-Katelijneplein 45
1000 Brussel
Foto: © Danny Willems – Danser Elsa Tagawa