De befaamde hal, waar meer dan 100 historische vliegtuigen onderdak vinden, is één van de iconische parels van onze hoofdstad.
Het Legermuseum in het Brusselse Jubelpark is op zoek naar vrijwilligers om mee te helpen zijn Luchtvaarthal op te frissen.
De restoratiewerken aan de buitenzijde van het gebouw, de voorbije jaren uitgevoerd door de Regie der Gebouwen, hebben gezorgd voor heel wat stof en vuil binnenin. Bovendien is de inrichting van de Luchtvaarthal, die dateert van de jaren 70, aan een opknapbeurt toe. Daarom neemt het Legermuseum nu ook de binnenkant van de Luchtvaarhal onder handen.
De komende tijd zal er heel wat werk verzet worden: de vliegtuigen krijgen een poetsbeurt, banden worden opnieuw opgepompt en de museologie krijgt een hedendaagse update. De bedoeling is om binnen een aantal jaren een volledig opgefriste Luchtvaarhal te kunnen presenteren aan de bezoekers van het Legermuseum.
Legendarische vliegtuigen bewaren voor de toekomst
Op termijn krijgen de meest geëngageerde vrijwilligers ook de kans om mee te werken aan de restauratie van enkele iconische vliegtuigen uit de collectie.
Naast de opfrissing van het gebouw en de modernisering van de museale inrichting staan er immers twee ambitieuze restauratieprojecten op de planning van het Legermuseum: de restauratie van de Halberstadt C.V (Eerste Wereldoorlog, het laatste originele exemplaar ter wereld) en die van de Fairey Battle (Tweede Wereldoorlog, een van de drie laatst overgebleven
exemplaren).
Solliciteren?
Specifiek gaat het om mensen die een achtergrond hebben in hout- of metaalbewerking.
Wie graag mee wil helpen bij het opwaarderen van dit prachtige stukje Belgisch erfgoed, kan contact opnemen via com@whi.be.
Foto: Legermuseum











