De Instagrannie, de nieuwste productie van theatergezelschap “Het Prethuis”, ging afgelopen zondag in première in het Antwerpse Fakkeltheater. De voorstelling loopt daar nog tot en met 16 maart 2025, waarna een uitgebreide tournee volgt doorheen Vlaanderen. In totaal staan er maar liefst 84 voorstellingen gepland op 52 verschillende locaties, wat de populariteit en het enthousiasme rond deze komedie onderstreept.
Het stuk, geschreven en geregisseerd door Jeroen Maes, is een sprankelende en actuele komedie boordevol humor, onverwachte wendingen en kleurrijke personages. Het verhaal draait rond Annie Gruwez, gespeeld door de fantastische Danni Heylen, en Rudy Rodrigo, vertolkt door Hugo Sigal. Beiden brengen hun rollen met veel energie en enthousiasme, waarbij Sigal niet alleen acteert maar ook muzikaal zijn talent laat horen.
Naast de hoofdrollen blinken ook Leen Dendievel, Lennart Lemmens en Jeroen Maes zelf uit. Zij nemen meerdere rollen voor hun rekening en schakelen moeiteloos tussen verschillende personages, wat zorgt voor een dynamische en levendige voorstelling. De snelle kostuumwissels en de vlotte interacties maken het geheel extra indrukwekkend.
Wat deze voorstelling extra bijzonder maakt, is het prachtige digitale decor. Dit beweegt naadloos mee met het verhaal en zorgt voor een moderne en meeslepende ervaring. De combinatie van sterke acteerprestaties, humor en een innovatieve vormgeving resulteert in een voorstelling die zowel jong als oud weet te bekoren.
Het publiek reageerde enthousiast en beloonde de cast met een staande ovatie. De Instagrannie is een absolute aanrader voor liefhebbers van luchtige, eigentijdse en goed uitgewerkte komedie. Wie houdt van lachen en een avondje ontspannen theater, mag deze productie zeker niet missen!
Het Verhaal:
Annie Gruwez heeft na een woelige periode de sociale media ontdekt. En wat blijkt, ze kan er aardig mee overweg. Meer zelfs haar account ‘Instagrannie for life’ ontploft zowat. Zakenman slash manager Vincent De Graeve ziet er wel graten in. Hij verleidt Annie met aanlokkelijke sponsordeals! En het loont, het levert haar namelijk nog meer volgers op. Of dit naar de zin is van kleinzoon Gianni is nog maar de vraag. We maken ook kennis met Rudy Rodrigo een Vlaamse zanger met talent maar zonder volgers. Zou de ‘Instagrannie’ hem naar de hitlijsten kunnen loodsen? Wie weet … Manager Vincent heeft er wel oren naar, maar de ‘posts’ en de ‘stories’ zijn natuurlijk niet gratis. Gaat hij in zee met ‘De Instagrannie’ of verslikt hij zich in de deal? En heeft Annie zelf ook nog iets in de pap te brokken?
Tekst: Jeroen Maes
Cast: Danni Heylen, Hugo Sigal, Leen Dendievel, Lennart Lemmens en Jeroen Maes.
Muziek: Udo
Techniek & Decor: Kenneth Smets
Kostuums: Annick Ringoot
DE INSTAGRANNIE, nog tot en met 16 maart 2025 in het Fakkeltheater, daarna op toernee tot en met 14 juni 2025.