Sinds 2010 schrijft Ludo Geluykens politiethrillers met als hoofdpersonages commissaris Bruno Somers en hoofdinspecteur Paul De Winter. Verhalen met spanning op niveau opbouwend naar de ontknoping. Boeken met veel humoristisch getinte dialogen, allemaal flink ondergedompeld in de Vlaamse Bourgondische levensstijl.
De verhalen vertrekken allemaal vanuit het politiekantoor te Lier waar de twee hoofdpersonages samenwerken met hoofdcommissaris Frans Peeters, Martine Verhaegen, de secretaresse en Roger Wuytack, het planton. Vele verhalen spelen zich af in en rond Lier, Oelegem, Ranst, Emblem en Broechem. Ook locaties, door de schrijver gekend in het buitenland passeren de revue zoals Parijs en Oslo.
Het zestiende boek draagt de naam” Verdachte Overlijdens” en vond als inspiratie de verhalen enkele jaren geleden in het nieuws over zorgcentra waar dingen gebeurden die het licht niet mochten zien.
Het Verhaal:
“ Wanneer Freddy Vandeplas, een bewoner van een zorgcentrum in Lier, overlijdt, vindt de directeur dit verdacht. Freddy was tot op de laatste dag van zijn leven zeer actief en had geen echte medische klachten. De wetsdokter vindt een grote hoeveelheid insuline in het bloed van het slachtoffer. Maar Freddy Vandeplas had geen suikerziekte.
Somers en De Winter starten een onderzoek op in het rusthuis. Wanneer later een tweede verdacht overlijden wordt gemeld in een woonzorgcentrum in Broechem, blijkt dat beide woonzorgcentra tot dezelfde koepel behoren.
Bij het verdacht overlijden in Broechem blijken er ook nog zaken gestolen te zijn van het slachtoffer. Somers en De Winter gaan op zoek naar een mogelijk verband tussen de twee overlijdens. Ze ontdekken dat het
leven van de bewoners in de verschillende woonzorgcentra niet zo vredig verloopt dan je zou verwachten.
Het boek is vanaf nu beschikbaar in de betere boekhandels en de schrijver heeft ook nog enkele signeersessies gepland:
28 februari / 1 en 2 maart in het GC Klein Boom- Mechelbaan 604 Putte van 10.00 tot 19.00u.
Op 7 maart in de bibliotheek van Ranst van 17.00 tot 20.00u.
Op 23 maart in Kasteel De Renesse in Malle van 10.00 tot 17.00u.
Op 13 april in Aarschot, Schoolstraat 1 van 10.00 tot 17.00u.
Verder ga je de schrijver in de zomer nog op verschillende kunstmarkten in het Antwerpse ontmoeten en op Lillo Boekendorp en de Havenfeesten van Emblem.
In de winter ook op enkele kerstmarkten onder meer: Lier, Broechem, Zandhoven en Zoersel.
Verder werkt de schrijver reeds aan verhaal 17 & 18. Het 17e boek zal als titel hebben: ‘ Afrekeningen in de stille Kempen’.
Oxford had zijn inspector Morse en Sergeant Lewis dankzij Colin Dexter om de moorden in het universiteitsstadje op te lossen en wij hier hebben in Lier & Ranst Somers en De Winter dankzij Ludo Geluykens.
Alle boeken zijn nog steeds voorradig.
Tekst en foto’s: Gust Charrin.