De Streamz Original Putain heeft op het internationale seriefestival Séries Mania in Rijsel een Speciale Vermelding gekregen binnen de International Panorama-competitie.
Putain is bij ons te bekijken op Streamz.
Putain kreeg vanavond een speciale vermelding binnen de streng gecureerde International Panorama-competitie op het prestigieuze Séries Mania Festival. De internationale jury prees Putain voor het ongefilterde portret van de Brusselse jeugd, de authenticiteit van de cast en de krachtige audiovisuele stijl. De serie wist de jury te raken met zijn rauwe energie, sociale engagement en unieke soundtrack.
Putain vertelt het verhaal van de Brusselse Gigi en zijn vrienden Rania, Gregory, Yves en Zola. Wanneer Gigi ontdekt dat zijn moeder Anaïs opnieuw aan het daten is met haar ex Fabrice, met wie ze in het verleden naast liefde ook een drugsverslaving deelde, stelt hij haar voor een ultimatum: haar zoon of haar lover. Als Anaïs weigert te antwoorden, kiest Gigi ervoor om het huis te verlaten. Terugvallend op zijn vrienden, begint er onverwacht een nieuw hoofdstuk in zijn leven.
De reeks is momenteel in België exclusief te zien op Streamz en in Nederland op Videoland. Aan de Franstalige kant van België zal de reeks binnenkort beschikbaar zijn op Proximus en BeTv.
“We zijn ontzettend vereerd met deze Special Mention op Series Mania. Het is een mooie erkenning voor iedereen die aan Putain heeft meegewerkt. Dat de reeks niet alleen in België, maar ook over de grenzen heen resoneert bij een internationaal publiek, bewijst dat dit een universeel verhaal is. We hopen dat Putain mensen blijft raken, waar ze zich ook bevinden.” – Frederik Daem, Gorik Van Oudheusden, Deben Van Dam en Nadège Bibo-Tansia.
Het idee achter Putain komt van Frederik Daem & Gorik van Oudheusden. De regie was in handen van Deben Van Dam en het scenario werd uitgewerkt door Frederik Daem, Deben Van Dam en Nadège Bibo-Tansia. De soundtrack is gecureerd en geassembleerd door Zwangere Guy en vormt een authentieke Brusselse mix.
De cast combineert opkomend Brussels talent met gevestigde namen, waaronder Liam Jacqmin, Liesa Van der Aa, Felix Heremans, Hind, Laura Darnovsky, Roda Fawaz, Gorik van Oudheusden, Victoria Djamusala, Martha da Rossa Canga Antonio, Tijmen Govaerts, Maaike Neuville, Tom Vermeir, Anemone Valcke en Pierre Boeraeve.
Putain is een productie van Kato Maes en Kristoffel Mertens voor Panenka, in samenwerking met Streamz en Videoland.
Putain kwam tot stand met de steun van het VAF/Mediafonds van de Vlaamse minister van Media Cieltje Van Achter. Daarnaast investeerde het economisch fonds Screen Flanders, een initiatief onder de bevoegdheid van de Vlaams ministers van Economie en Cultuur, in de productie.
Foto: Vlaams Audiovisueel Fonds