Studentenclubs strikken bijzondere eregast voor cantus op woensdag 23 april
Herwig Leirs, rector van de Universiteit Antwerpen, was in zijn jonge jaren erg actief in het studentenleven. Dat kwam ook de huidige generatie studenten ter ore. “We vroegen de rector of hij een cantus wilde voorzitten. Hij was meteen enthousiast.” Het gevolg? De Rectorcantus!
De cantus is een vast ingrediënt van het traditionele studentenleven. De liefhebbers kijken er vaak reikhalzend naar uit, en dat zal op woensdag 23 april nog meer het geval zijn. Die avond zal rector Herwig Leirs immers een cantus voorzitten in de sporthal van Basic-Fit op Campus Middelheim van de Universiteit Antwerpen. De cantus is een gezamenlijk initiatief van alle studentenclubs op de campussen Drie Eiken, Middelheim en Groenenborger. Ook studenten van de Stadscampus tonen veel interesse in deze bijzondere zangavond.
Goede herinneringen
“In de aanloop naar de rectorverkiezingen hoorde ik dat prof. Leirs in zijn studententijd drie jaar op rij praeses is geweest”, vertelt Tim Bouwhuis, praeses van DIEFKA en een van de drijvende krachten achter de cantus. “Na de verkiezingen heb ik hem gevraagd of hij een cantus wilde leiden. Hij was meteen enthousiast. De rector gaat een deel van de cantus voorzitten. Hij gaat ook zelf de liedjes kiezen. Heel benieuwd welke liederen we onder zijn leiding gaan zingen.”
De rector zelf kijkt er ook enorm naar uit. “Ik heb geweldig goede herinneringen aan mijn studententijd, zeker ook aan de studentenclub. Mijn engagement toen heeft me ook veel nuttige ervaring opgeleverd. Mijn laatste cantus als praeses, dat is echt al heel lang geleden. Maar ik heb geen moment getwijfeld toen de studenten me vroegen. Mijn favoriete lied? Dat is ongetwijfeld het Io vivat.”
Vierstemmig
De Rectorcantus wordt ook nog om een andere reden een bijzondere gebeurtenis: UKA, het Universitair Koor Antwerpen, zal ook aanwezig zijn. Zij zullen een aantal studentenliederen vierstemmig zingen. En ook KLAANK, de studentenfanfare van UAntwerpen, zal voor muzikale ondersteuning zorgen.
Naar het einde van de cantus toe maken de liederen uit de traditionele codex plaats voor wat ‘foutere’ hits, om de aanwezigen zo warm te maken voor de afterparty in fuifzaal Feniks op Campus Drie Eiken. En warm lopen de studenten, dat is duidelijk: er werden al meer dan 400 tickets voor de Rectorcantus verkocht.
Foto: Universiteit Antwerpen