Acht infopanelen tonen Europese projectrealisaties in onze provincie
Naar aanleiding van Europadag ontdek je op acht locaties in onze provincie infopanelen. Elk bord zoomt in op één lokaal Europees project en toont zo wat Europa bij ons doet. Op de achterkant ontdek je meer over Europadag en het belang van Europese samenwerking. De borden staan in Antwerpen, Baarle, Geel, Herentals, Dessel, Mortsel, Willebroek en Zoersel.
Europadag is het ideale moment om stil te staan bij wat de Europese samenwerking, die op 9 mei 1950 startte met de Schumanverklaring, ons al heeft gebracht. Deze Europese samenwerking sijpelt ook door in heel wat lokale projecten in onze provincie. De Europese steun werkt als hefboom om investeringen te versnellen. Zo realiseren we talloze vooruitstrevende, duurzame projecten in onze gemeenten. Acht panelen verspreid over onze provincie tonen de diversiteit in projecten: van duurzame renovaties over natuurherstel tot het verbeteren van stedelijke veiligheid.
Dienst Europa van provincie Antwerpen helpt lokale besturen om sterker in te zetten op Europese projecten en subsidies. In Willebroek, Zoersel en Geel – pilootgemeenten binnen ‘Europa bij ons’ – worden daarom EU-subsidieprojecten in de kijker gezet, als opstap naar nieuwe Europese kansen. Geel, Willebroek, Mortsel en Dessel zijn bovendien lid van het EU Local Councillors Netwerk van de Europese Unie. Met dit netwerk willen ze de EU dichter bij het lokale niveau brengen én het lokale niveau nauwer verbinden met de EU. Ook daarbij vervult Dienst Europa via de Europa Direct-werking een ondersteunende en faciliterende rol.
“De provincie is zelf ook heel actief in Europese projecten en versterkt zo haar provinciaal beleid met Europese steun. Het Cool Neighbourhoods project, waarbij de speelplaats van PIVA ontgroend en onthard werd, is daar een voorbeeld van. Binnen het project in Herentals, MarktWaarde, onderzoekt onze dienst detailhandel de rol van wekelijkse markten in lokale economie. Ook bij het Brabant kust de Kempen project dat in Baarle op het paneel prijkt, zijn we via Toerisme Provincie Antwerpen als partner betrokken. Hierbij maken ze het grensgebied aantrekkelijker voor bewoners, toeristen en ondernemers. “ licht Jan De Haes (N-VA), gedeputeerde voor Europese samenwerking toe.
Foto: Copyright: Provincie Antwerpen












