Het Emile Verhaerenmuseum maakt beroerde tijden mee, maar we laten het niet aan ons hart komen.
Zondag 30 november 2025, om 11u – OLV-Hemelvaartkerk, 2880 Mariekerke
een vertelconcert met Pat Donnez & Marie François
JE SUIS SEUL DANS MA JOIE
November rijmt op remember. Dat is geen toeval.
Het is bij uitstek de maand van de melancholie, die de een al wat meer koestert en kent dan de ander. Dichter, auteur en radiocoryfee Pat Donnez en de gevierde concertpianiste Marie François vinden elkaar in de weemoed van Émile Verhaeren en zijn muzikale tijdgenoten. ‘Je suis seul dans ma joie,’ schreef Émile, ‘ik ben alleen in mijn vreugde.’

Foto: Hartmut De Maertelaere Foto: Johan Jacobs
In dit verrukkelijke vertelconcert vloeien woorden en muziek in elkaar over: poëzie die de pijn en schoonheid van het bestaan tastbaar maakt, muziek die even stil kan vallen als een herinnering. Verhaeren klinkt in het Frans én in vertaling, verweven met nieuwe teksten van Donnez. François brengt werk van Chopin, Debussy, Satie en Ravel tot leven op een historische Bechstein uit 1904.
Een ochtend lang laten zij zien en horen dat melancholie ook frivool kan zijn, draaglijk licht zelfs. Een uitnodiging om te voelen, te herinneren en misschien zelfs te troosten.
Zondag 30 november 2025, om 11u OLV-Hemelvaartkerk te 2880 Mariekerke
Inkom : 13 € p.p. gelieve te reserveren: verhaerenmuseum@skynet.be
Crowdfunding
Enkele sympathisanten van het Emile Verhaerenmuseum hebben een opgezet. Help het museum door deze moeilijke tijden :
https://steunactie.be/actie/red-het-emile-verhaerenmuseum-1/-56484
Dr. Rik Hemmerijckx
Conservator Emile Verhaerenmuseum
Verhaerenstr. 71
B-2890 Puurs-Sint-Amands
Tel. 052/33 08 05












