Laatste dagen van de tentoonstelling ICONS van Steve McCurry op de Grote Markt in Brussel

Grote Markt 5 // Brussel

Einddatum vastgelegd op 2 november 2025

De tentoonstelling ICONS van Steve McCurry op de Grote Markt loopt nog tot 2 november. ICONS is een van de grootste retrospectieven ooit over de Amerikaanse fotograaf. Nog één keer krijgt het Belgische publiek de kans om zijn meest iconische foto’s te (her)ontdekken.

OVER DE TENTOONSTELLING

ICONS nodigt uit op een reis doorheen de meest legendarische foto’s uit de carrière van Steve McCurry en presenteert daarnaast een volledig nieuwe collectie beelden afkomstig uit zijn recente projecten. Maak kennis met een andere kijk op de wereld, in een visie vol kleur, verhalen en poëzie.

Deze tentoonstelling is een van de meest uitgebreide retrospectieven van de Amerikaanse fotograaf en omvat meer dan 100 grootformaatfoto’s. Bezoekers ontdekken McCurry’s meest iconische beelden, waaronder het legendarische portret van de jonge Afghaanse Sharbat Gula uit 1984, dat in 1985 de cover van National Geographic sierde. Daarnaast zijn er tal van andere beroemde opnames uit zijn 40-jarige carrière te zien, evenals recent werk.

Een extra troef? De tentoonstelling wordt verrijkt met een audiogids waarin McCurry zelf toelichting geeft bij 41 van zijn foto’s.

Steve McCurry is een van de meest gerenommeerde hedendaagse fotografen en een bron van inspiratie voor velen, vooral voor jonge generaties die in zijn beelden een manier zien om het heden te begrijpen. Elke foto vertelt een gelaagd verhaal vol emoties en ervaringen, waardoor de kijker in contact komt met diverse realiteiten en perspectieven op het leven..

Onder de artistieke leiding van Biba Giacchetti biedt de tentoonstelling ICONS het publiek een intieme en meeslepende reis door het fotografische universum van Steve McCurry. Bezoekers worden meegenomen in een soort dans met mensen van verschillende leeftijden, culturen en achtergronden, die McCurry op verrassende wijze en met een bijzondere natuurlijkheid heeft afgebeeld. De toeschouwer reist van Afghanistan naar India, van Zuidoost-Azië naar Afrika, van Cuba naar de Verenigde Staten, en van Brazilië naar Italië. Dit alles dankzij een fascinerend repertoire van beelden waarin mensen de hoofdrol spelen.

De scenografie van de tentoonstelling wordt verrijkt met video’s over McCurry’s reizen, avonturen en het vak van fotograaf. Deze beelden bieden een unieke inkijk in zijn leven, onthullen de context achter bepaalde foto’s en laten ons meer ontdekken over de mensen die erin figureren. Daarnaast toont de tentoonstelling McCurry’s indrukwekkende carrière en de evolutie van zijn fotografische werk. Zijn beelden getuigen van een diepgeworteld verlangen om de emoties van het menselijk bestaan te delen – van pijn en vreugde tot pure verwondering.

Deze evenementtentoonstelling wordt in Brussel gepresenteerd dankzij het Belgische bedrijf Exhibition Hub, in samenwerking met het Spaanse bedrijf Sold Out.

OVER STEVE MCCURRY

Steve McCurry is al meer dan 30 jaar een van de meest iconische stemmen in de hedendaagse fotografie. Met tientallen magazine- en boekcovers, meer dan een dozijn publicaties en talloze tentoonstellingen wereldwijd, heeft hij een blijvende indruk achtergelaten in de fotografiewereld.

Geboren in de buitenwijken van Philadelphia, Pennsylvania, studeerde McCurry film aan de Pennsylvania State University voordat hij aan de slag ging bij een lokale krant. Na enkele jaren als freelancefotograaf maakte hij zijn eerste van vele reizen naar India – een avontuur dat begon met niet meer dan een koffer met kleding en een tas met enkele filmrolletjes.

OVER EXHIBITION HUB

Als Europese producent en distributeur van grootschalige tentoonstellingen wereldwijd biedt Exhibition Hub ludo-educatieve ervaringen die de digitale revolutie in onze interacties en percepties weerspiegelen. Het vak van storytelling is geëvolueerd naar immersieve reizen die zowel boeien, onderwijzen als inspireren. Exhibition Hub staat aan de voorhoede van deze revolutie, door nieuwe standaarden te zetten voor het betrekken van het publiek met immersieve tentoonstellingen. Sinds haar oprichting in 2015 heeft Exhibition Hub zich ten doel gesteld de grenzen van “edutainment” te verleggen met meer dan 200 unieke ervaringen, zoals Van Gogh: The Immersive Experience, Bubble Planet: An Immersive Experience, Titanic: An Immersive Voyage, The Art of The Brick, en Dinos Alive: An Immersive Experience. Deze tentoonstellingen hebben wereldwijd meer dan 35 miljoen bezoekers aangetrokken. Exhibition Hub combineert diepgaand onderzoek, verfijnd design en geavanceerde technologieën om interactieve, meeslepende ervaringen te creëren die een blijvende indruk achterlaten.

Gelegen in het historische hart van Brussel, in een gebouw dat op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat, biedt het Grote Markt 5 de ideale setting voor Exhibition Hub om het Belgische publiek te verwelkomen voor nieuwe en exclusieve ervaringen. Voordat ICONS zijn deuren opent, heeft deze bijzondere locatie al vele succesvolle tentoonstellingen gepresenteerd, zoals de recente retrospectieve van Elliott Erwitt, en andere indrukwekkende exposities zoals “Banksy: Genius or Vandal?”, “Small is Beautiful” en “The Art of the Brick”…

OVER SOLD OUT

Met bijna 30 jaar ervaring in de cultuur- en entertainmentsector is Sold Out een van de toonaangevende productiebedrijven in Spanje. Het stond aan de basis van enkele van de meest prestigieuze evenementen en tentoonstellingen in het land.

Op het gebied van tentoonstellingen is Sold Out een pionier in de organisatie van grootschalige internationale exposities in Spanje en Europa. In de afgelopen zes jaar realiseerde het bedrijf meer dan 20 tentoonstellingen rond iconische thema’s en merken uit de populaire cultuur, waaronder Harry Potter: The Exhibition, David Bowie Is, Björk Digital, Banksy: The Street is a Canvas, Stanley Kubrick: The Exhibition, Toetanchamon: Het Graf en Zijn Schatten, Jurassic World: The Exhibition, Pink Floyd: Their Mortal Remains, Game of Thrones: The Official Exhibition en Steve McCurry: ICONS.

PRAKTISCHE INFORMATIE
Website

https://www.mccurryicons.com

Openingstijden
Alle dagen, behalve op dinsdagen: 10u-18u

Tijdens schoolvakanties en feestdagen: elke dag, inclusief dinsdagen, van 10u tot 18u

Locatie
Grote Markt 5, 1000 Brussel

Tarieven
Volwassenen (vanaf 26 jaar): € 16,00
Jongeren (6-25 jaar): € 12,00 – Gratis voor kinderen onder de 6 jaar
Gezinspakket (2 volwassenen en 2 kinderen): € 14,00 per persoon

Groepen (vanaf 15 personen): € 14,00
Artikel 27: €1,25
Personen met een handicap: € 12,00
Scholieren: € 8,00

Foto: © Fever

Related Posts

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.