Op vrijdag 30 mei ging in de Rode Zaal van het Fakkeltheater te Antwerpen de langverwachte première van ‘Open & Bloot’ in première. De voorstelling markeert het emotionele en feestelijke afscheid van Jan Van Dyke, die na een indrukwekkende carrière van 55 jaar definitief het podium verlaat.
Samen met Goele De Raedt en Kobe Van Herwegen vormt Van Dyke een hecht en komisch trio dat de zaal moeiteloos wist in te palmen. Open & Bloot is een sprankelende comedyshow vol sketches, liedjes, nostalgische knipogen en pittige generatiecontrastjes. De chemie tussen de drie performers is onweerstaanbaar, met een mix van ervaring, jeugdige energie en muzikaal-theatrale klasse die het publiek niet onberoerd liet.
Heel wat bekende gezichten uit de Vlaamse showbizz waren aanwezig op de première en zagen hoe de show uitmondde in een minutenlange staande ovatie. De voorstelling raakte niet alleen de lachspieren, maar wist ook een gevoelige snaar te raken een waardig eerbetoon aan een carrière die vijf decennia theater, televisie en film overspant.
Jan Van Dyke (75), geboren in Wilrijk, kondigde eerder al aan dat dit zijn laatste show zou worden, “Dit is het sluitstuk van mijn carrière. Ik kijk met trots terug op wat ik heb mogen doen. Nu wil ik het publiek nog één keer laten genieten.” En genieten deden ze.
Gedurende zijn carrière werkte Van Dyke samen met iconen als Gaston & Leo, Carry Goossens en Luc Caals. Hij schitterde in talloze theaterproducties en was te zien op het kleine scherm in o.a. Familie, 2 Straten Verder, Vijgen na Kerstmis en Zware Jongens
Met Open & Bloot neemt hij afscheid zoals alleen hij dat kan, met een glimlach, een traan, en een zaal die vol bewondering rechtveert. De voorstelling loopt nog tot en met 22 juni in het Fakkeltheater. Een laatste kans om een legende aan het werk te zien puur, open en helemaal zichzelf.
ALGEMENE INFORMATIE – OPEN & BLOOT
CREATIEF TEAM
Auteur & regie: Jan Van Dyke
Productiemanager: Bart Vandersmissen
CAST
Jan Van Dyke, Goele De Raedt & Kobe Van Herwegen
Productie: Jan Van Dyke Producties
“OPEN & BLOOT” zal spelen in de Rode Zaal van het Fakkeltheater (Antwerpen) van 29 mei tot en met 22 juni 2025