Culinair festival Antwerpen Proeft zet Rijnkaai en Waagnatie in vuur en vlam

Gedroomde start voor jaarlijkse 17de editie (donderdag 1 t.e.m. zondag 4 mei)

Aan de Antwerpse Waagnatie en Schelde is op donderdag 1 mei, onder een stralende hemel, culinair festival Antwerpen Proeft van start gegaan. Tot en met zondag 4 mei kun je er komen genieten van 100 signature dishes van maar liefst 45 restaurants en speciaalzaken, gerenommeerd in hun genre. Het belooft opnieuw een topeditie te worden. Op de openingsdag bleek Antwerpen Proeft alvast een publieksmagneet.

“We kunnen niet ontkennen dat de weersomstandigheden nogal meezitten voor deze verlengd-weekend-van-1-mei-editie,” lacht organisator Claudia Engelen. “Het was een vliegende start, en het belooft een mooi weekend en een mooie 17de editie te worden.”

“Waar mikken we op? Ik wou dat je een cijfer kon plakken op blijheid. Want happy bezoekers en mensen die volop genieten, en blije chefs en restaurants, dat is waar het bij Antwerpen Proeft om draait. Op dit vlak willen we hoog scoren.”

Zijn van de partij op Antwerpen Proeft: onder meer NJAM!-chef Roger van Damme*, Wout Bru* en restaurant Le Grand Verre, het beste restaurant uit de Antwerpse rand (Nuance** van Njam!-chef Thierry Theys), restaurant Fine Fleur*, het beste restaurant uit Limburg (Ralf Berendsen** van La Butte aux Bois), restaurant Neon**, foodtrucks van wereldklasse, meester-patissiers, BBQ-kampioenen en topchocolatiers Delrey uit Antwerpen en Boon uit Hasselt.

Wil je Antwerpen Proeft bezoeken als nieuwsreporter, foodjournalist, persfotograaf of online professional?

Alle 45 restaurants en speciaalzaken: proeft.be/alle-restaurants

Alle 100 gerechten: proeft.be/alle-gerechten

Alle acts op de ATAG Live Stage (waaronder kookdemo’s van Sven Ornelis en Njam!-chef Sarah Puozzo): proeft.be/atag-live-stage

Meer info en tickets: proeft.be

TICKETS ZIJN ONLINE BESCHIKBAAR MAAR OOK – OP ELKE DAG EN ELK UUR – TER PLAATSE.

OVER CULINAIR FESTIVAL ANTWERPEN PROEFT I.S.M. ATAG

Antwerpen Proeft, als pionier gestart in 2007, geldt als een vaste waarde op de culinaire en toeristische agenda, met bezoekers uit heel België en Nederland. Het festival is in 2025 toe aan zijn 17de jaarlijkse editie, die van donderdag 1 mei (Dag van de Arbeid) tot en met zondag 4 mei in en rond de Waagnatie plaatsvindt.

Gerenommeerde restaurants, sterrenchefs, opkomend keukentalent en tv-koks bieden op Antwerpen Proeft signature dishes in degustatievorm aan. Het festival brengt ook de beste speciaalzaken, artisanale namen en foodtrucks van hoog niveau samen. Nergens anders vind je – helemaal live – op één locatie en enkel op déze vier dagen van het jaar zo’n uitgekiende mix en zo’n hoeveelheid topgerechten voor een fractie van de restaurantprijs.

Gratis kookdemonstraties en workshops zijn andere attracties, net als een onbetaalbaar uitzicht op de Schelde en een bruisende sfeer. Antwerpen Proeft biedt meer dan gewoon een middag of avondje uit voor iedereen die van lekker eten en drinken houdt. Het is een unieke culinaire ontdekkingsreis-in-stijl, praktisch in je achtertuin. Een perfect voorproefje op de zomer, in de gastronomische hoofdstad van Vlaanderen: ’t stad. Een feest voor alle zintuigen.

Waagnatie Expo & Events, in de wijk het Eilandje in 2000 Antwerpen, vormt sinds 2013 het decor van het evenement. Met zowel indoor als outdoor overdekte stands van restaurants, bars en terrassen kan Antwerpen Proeft alle weersomstandigheden aan.

Headline Partner van Antwerpen Proeft is producent van keukentoestellen ATAG.

Related Posts

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.