Brieven over moeders komen tot leven in ‘Gelezen & goedgekeurd’

Op donderdag 21 mei brengen Joke Emmers en Dirk Roofthooft opnieuw bijzondere brieven van het Letterenhuis tot leven op het podium van Schouwburg De Kern in Wilrijk. Dit keer zijn het brieven over moeders, kinderen en gezinnen, van onder andere schrijvers Alice Nahon en Herman De Coninck en de moeders van Willem Elsschot en Hugo Claus.

Het Letterenhuis bewaart als literair archief van Vlaanderen miljoenen brieven. Na de succesvolle eerste editie van ‘Gelezen & goedgekeurd’ in 2025 slaan het Letterenhuis en Schouwburg De Kern opnieuw de handen in elkaar om een stukje erfgoed nieuw leven in te blazen. ​

Gelezen & goedgekeurd #2: Moeders

In deze tweede editie van ‘Gelezen & goedgekeurd’ halen acteurs Joke Emmers en Dirk Roofthooft een reeks fenomenale brieven aan, van en over moeders, vanonder het stof. Ze lezen brieven van de moeders van Willem Elsschot en van Hugo Claus, berichten van de dochter van Willem Elsschot over haar pasgeboren zoon Tsjip en moederbrieven van auteurs en dichters zoals Julia Tulkens, Alice Nahon, Johan Daisne, H.C. Pernath en Herman De Coninck.

Jazzduo Tutu Puoane & Ewout Pierreux zorgen voor muziek. Actrice Vanessa Broes is gastvrouw.

Max Temmerman, directeur van Schouwburg De Kern: “Een acteur die een oude tekst nieuw leven inblaast, het blijft een magische bedoening. Al helemaal als het om brieven gaat die, veilig weggestopt in de archieven van het Letterenhuis, jarenlang ongelezen bleven. Joke Emmers en Dirk Roofthooft zijn de perfecte stemmen om Nahon, Elsschot en De Coninck opnieuw tot leven te brengen.”

Met deze voorstelling brengen het Letterenhuis en De Kern de magie van brieven onder de aandacht. Want zeker in deze digitale tijden blijven brieven een bijzondere vorm van communicatie. De combinatie van sterke teksten, ervaren acteurs en live muziek maakt dat de voorstelling iedereen aanspreekt: liefhebbers van literatuur, van podiumkunsten en iedereen die houdt van persoonlijke verhalen en mooie brieven. ​

Joke Emmers over de vorige editie van ‘Gelezen & goedgekeurd’: “‘Gelezen & goedgekeurd’ was voor mij evenzeer een ontdekking als voor het publiek. Een ontroerende, grappige, muzikale en talige avond die de kracht van het woord vierde. Het was spannend om de woorden van zoveel bekende figuren vorm te geven, maar de brieven waren zo helder dat ze helemaal op zichzelf konden staan. Hou je van prachtige muziek en geniet je van taal, kom dan zeker af.”

Moeders in Letterenhuis

Moeders vormen nog tot eind 2026 het centrale thema van het Letterenhuis. In de expo ‘Moeders’ ontdekken bezoekers hoe er wordt en werd geschreven over moederpersonages, moeders en generaties vrouwen. De voorstelling ‘Gelezen & goedgekeurd #2: Moeders’ sluit aan bij dit thema, maar de voorstelling en expo kunnen los van elkaar gevolgd worden. ​ ​

Praktisch

Foto: (c) Schouwburg De Kern

Related Posts

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.