Verhalen, theater en muziek op maat van baby’s en peuters
Op zaterdag 17 mei gaat de zevende Boekstart-dag door in de Antwerpse bibliotheken. Op die dag kunnen ouders met hun baby of peuter genieten van verhalen, theater en muziek op maat van 0- tot 3-jarigen. Alle activiteiten zijn gratis en voor de meeste activiteiten hoef je niet te reserveren.
Boekstart is een initiatief van Iedereen Leest en moedigt ouders van jonge kinderen aan om vanaf de geboorte bezig te zijn met taal. Want voorlezen, zingen of versjes vertellen draagt bij aan de taalontwikkeling van het kind en zorgt voor een rijkere woordenschat.
Van gebarenworkshops tot babyconcerten
Voor het zevende jaar op rij zetten de Antwerpse bibs mee hun schouders onder de missie van Boekstart, en willen ze jonge ouders aanmoedigen om zo vroeg mogelijk boekjes én de bibliotheek te ontdekken met hun baby of peuter. Ook dit jaar is er een gevarieerd, gratis programma van activiteiten voor gezinnen met kinderen tussen 0 en 3 jaar. Zo kunnen ouders en hun kinderen genieten van verschillende voorleesmomenten, concerten of zélf samen muziek maken. Aan de fruitpapbar kunnen ouders verse fruitpap maken met de hulp van Huis van het Kind. Er zijn ook workshops babygebaren, peuterturnen en babymassage.
Verder kunnen peuters boekjes vissen, zich uitleven op blotevoetenpaden, kleuren of deelnemen aan een knuffelzoektocht. Theatergezelschap De Spiegel zorgt voor verwondering bij de allerkleinsten met verschillende voorstellingen. Bij sommige activiteiten kunnen ook oudere broers of zussen deelnemen. In alle Antwerpse bibliotheken zijn er bovendien Boekstart-hoekjes: gezellige plekken ingericht op maat van baby’s en peuters, met boekjes voor de allerkleinsten. Ook doorheen het jaar kan je deze Boekstart-hoekjes vinden in de bib.
Thuis lezen met Boekstart-rugzakjes
Iedereen met een bib-abonnement kan een gratis Boekstart-rugzakje voor baby’s uitlenen. In elk Boekstart-rugzakje zitten stoffen boekjes die na elke leenbeurt gewassen worden. Ook de bibmedewerkers staan klaar met boekentips, zodat ouders met hun kinderen thuis verder kunnen genieten van leesplezier op maat.
Een overzicht van alle activiteiten van Boekstart-dag vind je hier. Schepen voor cultuur Lien Van de Kelder zal ook deelnemen aan Boekstart-dag op 17 mei in bib Permeke om 15.00 uur.
Wie zin heeft in meer, is ook welkom op Boek en Baby, het maandelijkse vertelmoment voor de allerkleinsten in de bibs. Ontdek hier waar en wanneer je gratis kan deelnemen.
Foto: (c) Jeroen Broeckx
Affiche: Stad Antwerpen