Een hoofdstuk eindigt. De verbindingen blijven.
Na meer dan tien jaar ronden Stad Antwerpen, Provincie Antwerpen en POM Antwerpen hun samenwerking binnen ANTWERP. POWERED BY CREATIVES. (APBC) af. Daardoor stopt APBC eind dit jaar als gezamenlijke werking.
Dat betekent echter niet dat de aandacht voor creatieve ondernemers, ontwerpers en makers verdwijnt. Integendeel. De uitdagingen, ideeën, netwerken en samenwerkingen die de afgelopen jaren mee vorm kregen binnen APBC blijven belangrijk voor zowel Stad Antwerpen als POM Antwerpen.
Wat blijft?
Ook in de toekomst zullen creatieve ondernemers, ontwerpers en makers kansen vinden binnen bestaande initiatieven rond innovatie, ondernemerschap, matchmaking en kennisdeling.
De opgebouwde expertise, contacten en verbindingen krijgen verder vorm binnen bestaande programma’s, ecosystemen en samenwerkingen.
De komende maanden willen we bovendien samen met de community bekijken welke verbindingen bijzonder waardevol zijn, waar opportuniteiten liggen en hoe de dynamiek die de voorbije jaren is ontstaan verder kan groeien.
Welke initiatieven bestaan er vandaag al? Waar kunnen nieuwe samenwerkingen ontstaan? Welke ideeën verdienen het om verder ontwikkeld te worden?
Wil je bij dat gesprek zijn?
Schrijf je dan in voor de APBCouch sessions op 7 oktober!
Meer informatie onderaan deze nieuwsbrief en via deze link.
Dit alles om ervoor te zorgen dat wat de voorbije tien jaar in beweging is gezet, ook in de toekomst blijft doorwerken.
Stad Antwerpen kijkt vooruit
De Stad Antwerpen blijft aandacht hebben voor creatieve ondernemers en de rol van design binnen innovatie. Vanaf 2027 gebeurt dat niet langer via een aparte werking, maar geïntegreerd binnen de bestaande programma’s en dienstverlening van Economie, Innovatie en Toerisme.
Concreet kunnen creatieve ondernemers, ontwerpers en bedrijven terecht bij initiatieven zoals:
- Oproepen voor innovatieprojecten en -trajecten, die ondersteuning bieden voor de ontwikkeling van innovatieve producten, diensten, processen of businessmodellen;
- Netwerkevents tijdens Supernova, The Gatherings en andere initiatieven binnen het Antwerpse innovatie-ecosysteem;
- Matchmakinginitiatieven met bedrijven, organisaties en ecosystemen zoals The Beacon, BlueChem en Dunden, die samenwerking tussen creatieve ondernemers en andere sectoren stimuleren;
- Mentoringtrajecten, waarbij geselecteerde ondernemers gedurende een langere periode begeleid worden door ervaren ondernemers en experts om hun businessmodel, marktpositie of groeistrategie verder te ontwikkelen.
Heb je een vraag of wil je bekijken welke ondersteuning of contacten relevant kunnen zijn voor jouw project? Contacteer Thijs De Ceuster via thijs.deceuster@antwerpen.be.
Ook POM Antwerpen blijft deuren openen
Ook voor POM Antwerpen betekent het einde van APBC niet het einde van de betrokkenheid bij de creatieve sector.
Binnen verschillende programma’s en initiatieven blijven er kansen bestaan voor creatieve ondernemers en ontwerpers om hun expertise in te zetten en nieuwe samenwerkingen aan te gaan.
Zo ondersteunt het recent gelanceerde Innovatiefonds Provincie Antwerpen de ontwikkeling en optimalisatie van innovatieve producten en diensten, waarin design en creatieve expertise een belangrijke rol kunnen spelen.
Daarnaast bieden de innovatiecampussen rond onder meer biotech, biobased materials, advanced manufacturing en food & feed mogelijkheden om aan te sluiten bij brainstorms, innovatieprojecten en samenwerkingstrajecten.
Ook in de Rupelregio werkt POM Antwerpen samen met Lab of Tomorrow en speerpuntcluster ENT.A aan de duurzame verankering van de entertainmentindustrie.
Interesse of zie je een mogelijke samenwerking? Mail Isabelle Verdonck via isabelle.verdonck@pomantwerpen.be.
Eerst nog: een sterk laatste hoofdstuk
Voor APBC stopt, willen we vooral nog doen waar het altijd sterk in is geweest: mensen samenbrengen.
Dit najaar staan er nog tal van activiteiten op het programma, waaronder Us By Night, APBCouch Sessions, de maandelijkse co-works en Tinc Fest.
Momenten om ideeën uit te wisselen, nieuwe mensen te leren kennen, samenwerkingen te verkennen en onverwachte verbindingen te leggen.
Meer dan tien jaar APBC
Voor we dit hoofdstuk afsluiten, kijken we ook graag even terug.
Meer dan tien jaar lang bracht APBC creatieve ondernemers, ontwerpers, bedrijven, kennisinstellingen en overheden samen. We organiseerden ontmoetingen, openden deuren en legden onverwachte verbindingen.
Soms ontstond er gewoon een goed gesprek. Maar vaak leidde dat tot een samenwerking, een nieuwe klant, een project of zelfs een onderneming. Ideeën kregen kansen omdat de juiste mensen elkaar ontmoetten.
Dat was APBC. Of eigenlijk: dat waren wij samen. Want de echte kracht zat altijd in de mensen die elkaar vonden, kennis deelden en samen dingen in beweging zetten.
APBC was van bij het begin een verhaal van samenwerking. Het kon alleen groeien dankzij het jarenlange engagement van Stad Antwerpen, Provincie Antwerpen, POM Antwerpen, De Winkelhaak, de onderwijsinstellingen én dankzij de vele partners, organisaties en mensen die onderweg mee hun schouders onder het verhaal hebben gezet.
Daar zijn we bijzonder dankbaar voor.
17 december: de finale
Zet 17 december alvast groot in je agenda. Die dag brengen we de community samen om meer dan tien jaar APBC te vieren. Om verhalen boven te halen, elkaar terug te zien en samen een bijzonder traject af te ronden.
We nemen afscheid van APBC als organisatie. Maar niet van wat APBC heeft voortgebracht.
De mensen blijven. De ideeën blijven. De relaties blijven.
Dus kom dit najaar langs. Breng een idee mee. Trek iemand mee die we moeten kennen. Praat met iemand die je nog nooit hebt gesproken.
Deel. Bots. Meng. Verbind.
7 OKTOBER: APBCouchsessie
De sector na APBC: tijd om vooruit te kijken
Wanneer: Woensdag 7 oktober, 17:00-19:30
Waar: De Winkelhaak, Lange Winkelhaakstraat 22, Antwerpen
Wat: Een open gesprek in een cosy setting. We zorgen voor snacks en drankjes!
Op 7 oktober staan we graag samen met jullie stil bij hoe onze sector er na APBC uit kan zien.
We willen samen ontdekken waar kansen liggen. Wat nemen we mee uit meer dan tien jaar APBC? Welke initiatieven verdienen meer zuurstof? Wie zou elkaar moeten kennen? En waar zit de energie om verder te bouwen?
Laten we een open gesprek voeren en verschillende perspectieven samenbrengen.
En wie weet ontstaan er een paar ideeën die genoeg energie krijgen om daarna verder te groeien, door en voor de community.
|
||
|
Foto: APBC












