Freinetschool Het Zonnehuis ontvangt label voor groene speelplaats

De 90 leerlingen van Freinetschool Het Zonnehuis vierden de afgewerkte opfrissing van hun groene speelplaats.

Op maandag 12 mei vierden de 90 leerlingen van Freinetschool Het Zonnehuis hun groene speelplaats met tal van activiteiten. Met het project ‘Groene Oases’ van de provincie gaf de Mechelse school haar speelplaats een welverdiende opfrissing. Voor die afgewerkte Groene Oase, ontving de school een label uit handen van gedeputeerde Jan De Haes. Ook directeur Rilke Dekeukelaere deed een woordje.

De speelplaats van Freinetschool Het Zonnehuis, een vestiging van Villa Zonnebloem, is prachtig groen. Met projectsubsidie van Groene Oases van de provincie Antwerpen ging de school aan de slag voor verbeter- en onderhoudswerken. Ze legde een moestuin aan met centrale zaaibedden en bessenstruiken aan de rand, omringd door een kastanjehek. Het Zonnehuis plantte ook nieuw plantgoed aan op de speelplaats, en verwelkomde een nieuw buitenklasje met robiniastammen.

Het Zonnehuis ontving € 2.500 van de provincie Antwerpen voor haar Kleine Groene Oase. Onder die noemer voorziet de provincie financiële en praktische ondersteuning voor de ontharding en vergroening van speelplaatsen. De projectbegeleiding gebeurde door Regionaal Landschap Rivierenland. Gedeputeerde Jan De Haes reageert enthousiast: “Het Zonnehuis is een van de 202 scholen die zich inschreef op Groene Oases. Dit zijn dus stuk voor stuk scholen die zélf beseffen hoe waardevol een groene speelplaats is voor hun leerlingen en het klimaat. Die initiële goodwill om dit project tot een goed einde te brengen is onontbeerlijk.”

School met visie

Elk schooljaar opnieuw zetten ouders van ‘de groenploeg’ zich in voor het onderhoud van de speelplaats. Tijdens enkele zaterdagen komt de ploeg snoeien, onkruid wieden, boomschors verdelen, enzovoort. “Met deze subsidie konden we wat grondiger vernieuwen en verfrissen. Onze groene speelplaats kan weer tegen een stootje”, vertelt directrice Rilke Dekeukelaere. “Ook de nieuwe buitenklas en moestuin passen helemaal binnen onze school die zich inzet voor natuur.”

Feest van formaat

De 90 aanwezige leerlingen vierden de vergroening van hun speelplaats met tal van activiteiten. De leerlingen plantten de laatste plantjes om ‘de onderlaag’ aan te vullen, gingen op ‘beestjessafari’ met determinatiekaarten en maakten croque-monsieurs op de vuurschaal. Ook konden ze bouwen naar believen met bamboestokken en rekkers. Echt natuurlijk spelen op de groene speelplaats dus.

De voordelen van vergroening

Een ontharde en vergroende speelplaats biedt heel wat voordelen. Zo ervaren kinderen minder stress na een speeltijd in het groen en zetten buitenlessen aan tot onderzoekend leren en een verhoogde concentratie. Ook ons klimaat profiteert mee: water dat na ontharding opnieuw kan doorsijpelen in de bodem, helpt ons om droge periodes te overbruggen.

Maar vooral voor de jongsten is dit prille natuurcontact essentieel: zorg dragen voor de natuur begint immers al in de kinderschoenen. Door les te krijgen in en over de natuur leren we de volgende generaties hoe belangrijk natuur, biodiversiteit en klimaat zijn.

Foto: Copyright: provincie Antwerpen

Related Posts

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.