Op zondag 18 mei 2025 is het Internationale Museumdag, en dat vieren we bij FeliX met een heus FeliX dorp op het erf van Felix De Boeck. Terug in de tijd van de boer-schilder in de museumtuin. Immaterieel erfgoed als ideale afsluiter van #weekvandebelgischemusea van Museumpassmusées.
Wat valt er te beleven?
– schapen, ossen en Brabantse trekpaarden
– maak je eigen fytogram, ga aan de slag met naald, draad en druk
– rond het vuur: fruittaart in de bakoven van Felix De Boeck en smeed het ijzer als het heet is bij de smid
– span de boog en schiet de hoofdvogel af bij een initiatie boogschieten
– speciaal voor gezinnen met kinderen: klimmen, klauteren, een ‘Château Fraise’ bouwen in de museumtuin, waar u gezellig kan vertoeven, met een lokaal bio-drankje of artisanaal ijsje
En uiteraard staat de deur van de hoeve van Felix De Boeck en van het museum wagenwijd open en wordt u er hartelijk ontvangen tijdens uw bezoek.
Van 13u tot 17u verwelkomen we u graag tijdens het FeliX dorp, dat we samen met het Gemeenschapscentrum de Muse organiseren in onze kleine groene oase in Drogenbos.
De museumtuin ligt er ook fantastisch bij, met een gloednieuw pad en plantjes die zorgen voor nog meer biodiversiteit. Dit pad, mogelijk gemaakt dankzij de steun van Toerisme Vlaanderen en het Randfonds, zorgt ervoor dat ook bezoekers die moeilijker te been zijn vlot kunnen deelnemen aan de activiteiten.
Heel erg welkom tijdens het FeliX dorp. Vrije toegang zonder voorafgaande inschrijving.
Foto: FeliX dorp