Shopplezier op Plantendag bij de beste kwekers

Plantendag, zondag 4 oktober 2026, 10-17 uur, Arboretum Kalmthout

Aanstaande zondag 4 oktober kunnen plantenliefhebbers op zoek gaan naar nieuwe en bijzondere planten voor hun tuin tijdens de herfsteditie van de Plantendag in provinciaal groendomein Arboretum Kalmthout. Tegelijk biedt de prachtige arboretumtuin volop inspiratie voor eigen tuin of terras.

Deze oudste plantenbeurs van België trekt tweemaal per jaar duizenden kooplustigen aan. Op één dag kun je er plantenkwekers en -verzamelaars uit België en omstreken aan hun kramen bezoeken, elk met hun gespecialiseerd aanbod voor tuin, terras of balkon. Zijn er deze zomer in jouw tuin vaste planten, bomen of struiken afgestorven door de droogte of de hitte? Dan is nu je moment om goede vervangers uit te kiezen. De standhouders helpen je graag met passend advies. Ook in het plantencentrum van Arboretum Kalmthout vind je zoals gewoonlijk een ruim aanbod aan bomen en tuinplanten die niet overal in de handel te verkrijgen zijn.

Plantendag-tickets online extra voordelig

Tickets voor de Plantendag zijn extra voordelig aan het voorverkooptarief via de website van Arboretum Kalmthout. De toegang tot de tuin en deelname aan één van de rondleidingen die dag is inbegrepen.

Praktische informatie over de Plantendag en het overzicht van de 56 deelnemende standhouders vind je op www.arboretumkalmthout.be

Hele dag gratis rondleidingen met gids

Een ticket voor de Plantendag van Arboretum Kalmthout geeft meteen ook toegang tot de prachtige arboretumtuin van dit provinciale groendomein. Tussen 11 en 16 uur kunnen bezoekers om het uur aansluiten voor een gratis rondleiding langs de hoogtepunten van het seizoen. De gids vertelt interessante weetjes en anekdotes over de bijzondere planten- en bomencollectie van het 13,5 hectare arboretum. Om 14 uur is er ook een wandeling voor Franstalige bezoekers. De groepen zijn beperkt tot 25 deelnemers. Reserveren is niet nodig want een gids deelt een kwartier vooraf polsbandjes uit aan het vertrekpunt, tot einde voorraad.

Minder afval met een eigen draagtas of kruiwagen

Arboretum Kalmthout vraagt bezoekers om eigen draagtassen, plantenbakjes of karren mee te brengen. Er is ook een uitleenpunt met kruiwagens. Wie veel of zware planten koopt, kan een kruiwagen lenen om de aankopen te vervoeren.

Leuk extraatje: de gratis plantenparking zorgt ervoor dat je je handen vrij hebt om na je bezoek aan de kramen een wandeling te maken, rustig te snuisteren in de cadeau- & boekenshop of iets te eten en drinken in de gezellige tuinbar.

Korting op Arboretum Gin en Florist in de shop

Tijdens de Plantendag kun je in de cadeau- en boekenshop Arboretum Gin en alcoholvrije Florist met korting kopen. Beide dranken zijn ontwikkeld door het Arboretum en bevatten bloempjes van de winterbloeiende toverhazelaar uit eigen tuin.

Gratis shuttlebus naar de Plantendag

Het domein van Arboretum Kalmthout grenst aan het NMBS-station van Kalmthout, met de ingang op slechts 200 meter stappen. Ook de Fietsostrade F14, die de fietsvriendelijke verbinding maakt tussen Essen en Antwerpen, passeert vlak langs het arboretum. Wie met de auto naar de Plantendag komt, parkeert die dag aan de ruime NMBS-parking of op het marktplein van Kalmthout, op 600 meter wandelafstand. Plantendag-bezoekers kunnen op geregelde tijdstippen vanop het marktplein van Kalmthout de shuttlebus nemen, en worden er na afloop samen met hun aankopen weer netjes afgezet. Geen gezeul dus voor de shoppers, en bovendien is deze service helemaal gratis.

Steun 170 jaar Arboretum Kalmthout
Dit jaar viert Arboretum Kalmthout zijn 170e verjaardag met een genummerde, Limited Edition van de Arboretum Gin. Deze botanische gin bevat rozenbottels uit de rozentuin van het arboretum, die afgelopen lente nog een uitbreiding kreeg met gloednieuwe borders en rozen. Bij de exclusieve fles ontvang je een bronzen jaarkaart, waarmee je de plantencollectie waardevol ondersteunt en het arboretum een jaar lang met vier personen mag bezoeken. Ook de toegang tot de Plantendagen is hierbij inbegrepen. De Limited Edition gin is enkel ter plekke in de cadeau- en boekenshop te koop.

Foto: Copyright: Arboretum Kalmthout

Related Posts

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.