PIVA leerlingen winnen zilver en brons op AEHT-wedstrijd in Zweden

Zilver voor Olivier Girardin in Restaurant Service en brons voor Zihao Zhao in Pastry

Grensverleggend leren, teamwerk en internationale samenwerking stonden centraal tijdens de 38ste editie van de AEHT-wedstrijd in Zweden. De leerlingen van PIVA maakten er een sterke indruk: Olivier Girardin behaalde zilver in Restaurant Service, en Zihao Zhao nam brons in Pastry mee naar huis.

De AEHT (Association Européenne des Écoles d’Hôtellerie et de Tourisme) brengt jaarlijks honderden leerlingen en leerkrachten samen uit meer dan 40 landen. De wedstrijd is uniek in haar opzet: deelnemers werken in teams met studenten uit andere landen. Zo ontstaan interculturele samenwerkingen waarin niet alleen vaktechniek, maar ook communicatie en flexibiliteit op de proef worden gesteld.

Zilver voor Olivier Girardin in Restaurant Service

Het teamwerk tussen ons was goed, er zat een sterke dynamiek in,” vertelt Olivier Girardin (6 Horeca) uit Nijlen. “Ik heb zoveel nieuwe mensen leren kennen en zoveel bijgeleerd. Deze wedstrijd was een supermooie ervaring die smaakt naar meer.”

Olivier blonk uit in gastvrijheid, techniek en presentatie. De categorie Restaurant Service test niet alleen de praktische vaardigheden van bediening, wijnservice en flambage, maar ook communicatie en samenwerking met de internationale partner Julia uit Oostenrijk.

Brons voor Zihao Zhao in Pastry

Ik ben zeer tevreden en vereerd dat ik mocht deelnemen,” zegt Zihao Zhao (6 Bakkerijtechnieken) uit Sint-Niklaas. “Ik heb veel geleerd van andere deelnemers en mentors die elk hun eigen aanpak hadden. Het was een unieke ervaring die me altijd zal bijblijven.

Zihao werkte in team met Sara uit Italië en overtuigde de jury met smaak, techniek en creativiteit. De Pastry-competitie vraagt om verfijning, precisie en oog voor detail – kwaliteiten waarin Zihao duidelijk uitblonk.

Een leerrijke ervaring voor het hele team

Ook de andere leerlingen kijken met trots terug op hun deelname.

Klara Boljau (Tourist Destination) benadrukt hoe sterk ze gegroeid is, vooral in haar Engels en presentatievaardigheden.

Charissa De Laat (Decathlon) noemt het een groot avontuur waarin ze niet alleen haar vakkennis, maar ook haar sociale vaardigheden verder heeft ontwikkeld.

Lena Bruylants (Culinary Art) vond het bijzonder verrijkend om nieuwe mensen en culturen te leren kennen en tijdens de wedstrijd het beste van zichzelf te geven.

Ayco Wuyts (Bakery) blikt terug op een intens maar waardevol traject, een ervaring die Ayco zonder aarzelen opnieuw zou beleven.

Gedeputeerde Luk Lemmens, bevoegd voor Provinciaal Onderwijs Antwerpen, is trots op de prestaties van de PIVA-leerlingen: “Een medaille behalen op internationaal niveau is een uitzonderlijke prestatie. Onze leerlingen hebben PIVA en het Provinciaal Onderwijs Antwerpen met trots vertegenwoordigd en waardevolle ervaring opgedaan die hen verder zal inspireren in hun carrière.

Overzicht Belgische medailles:
• Erasmushogeschool Brussel – Hotelmanagement behaalde goud in Hospitality Management met Dina Oehlers.
• PIVA Antwerpen won brons in Pastry met leerling Zihao Zhao.
• In Culinary Arts behaalde Roos Raskin van Hotelschool Hasselt het zilver.
• In Restaurant Service was er zilver voor Olivier Girardin van Hotelschool PIVA en goud voor Lleyton Tondeur van het Ensorinstituut Oostende.



Internationale samenwerking en toekomstplannen

De AEHT-conferentie draait niet enkel om competitie, maar vooral om Europese samenwerking en interculturele uitwisseling. Jongeren uit 150 scholen in 44 landen werken er samen en delen hun passie voor horeca, toerisme, bakkerij en gastronomie.

De AEHT is veel meer dan een wedstrijd,” zegt gedeputeerde Luk Lemmens. “Ze brengt leerlingen, leerkrachten en scholen uit heel Europa samen rond talentontwikkeling, gastvrijheid en ondernemingszin. Voor onze provincie is dat een kans om internationale samenwerkingen te versterken en tegelijk te tonen hoe hoog het opleidingsniveau van PIVA en ons provinciaal onderwijs ligt. Die kruisbestuiving over grenzen heen inspireert leerlingen én scholen om verder te groeien.

Antwerpen gaststad in 2027

In 2027 ligt de organisatie van de 40ste AEHT-wedstrijd in handen van AEHT Belgium. Deze jubileumeditie vindt plaats van 22 tot 27 november 2027 in Antwerpen en verwelkomt ongeveer 1.100 leerlingen, leerkrachten, juryleden en directeurs uit heel Europa.

AEHT Belgium vzw is een samenwerking tussen de hotelscholen COLOMAplus Mechelen, PIVA Antwerpen, Hotelschool Gent, VTI Spijker Hoogstraten, GO! TA Campus Wemmel, GO! NEXT Hotelschool Hasselt, Ensorinstituut Oostende, GO! COOVI Anderlecht, Campus Ledebaan Hotelschool Aalst en Hotelschool Turnhout.

Foto: © PIVA

Related Posts

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.