Evasion, een poëtische winterontsnapping

Raf Van Severen Galerij | Antwerpen 

12 december 2025 > 10 januari 2026

Nu de dagen korter worden en de winter langzaam België bereikt, nodigt Raf Van Severen Galerij uit tot een poëtische ontsnapping. Van 12 december 2025 tot 10 januari 2026 presenteert de galerie Evasion, een groepstentoonstelling die bezoekers meeneemt op een sensorische en introspectieve reis.

Vijf kunstenaars, vijf unieke werelden, ontmoeten elkaar in een dialoog tussen disciplines. De schilderijen van Gís Marí, Luis-Manuel Lambrechts en Laurenz Coninx nemen de bezoeker mee in een wereld van verwondering en contemplatie. De lichtinstallaties van Beau Van Hoydonck transformeren de ruimte tot beweeglijke, innerlijke landschappen, terwijl het werk van meubelontwerper Ruben Van Lerberghe de grens tussen kunst en functionaliteit vervaagt in sculpturale objecten.

Evasion is een uitnodiging om even los te komen van het dagelijkse, andere innerlijke werelden te ontdekken en te ervaren hoe kunst en design elkaar ontmoeten.

DE KUNSTENAARS

GÍS MARÍ

Gís Marí (1991) geboren in Haarlem, Nederland, is een zelfgeleide abstract-expressionistische schilder die momenteel woont en werk in Figueira da Foz, Portugal. Zijn werk kenmerkt zich door grootschalige olieverfschilderijen die vitaliteit van gebare en directheid van beweging benadrukken. Tijdens zijn studie psychologie in Leiden raakte hij gefascineerd door schilderkunst, wat leidde tot een volledige carrièrewisseling. Zijn werk is te zien in diverse galeries en tentoonstellingen, en hij wordt geprezen om zijn intense en emotioneel geladen schilderijen.

LUIS-MANUEL LAMBRECHTS

Luis-Manuel Lambrechts (1992) is een Belgische kunstschilder en illustrator met Peruaanse roots. Hij staat bekend om zijn verhalend en figuratief werk. Zijn werk is sterk beïnvloed door zijn Peruaanse roots, folklore en zijn liefde voor de natuur. Zijn handgeschilderde tekeningen tonen verborgen fragmenten van zijn eigen leven. Zijn naïeve landschappen zijn gevuld met personages die hun eigen rol spelen en tegelijkertijd bijdragen aan iets groters. Het creëren van deze kleine universa helpt hem om zich te verbinden met zowel zijn innerlijke als zijn uiterlijke wereld.

Zijn werk is te zien geweest in verschillende groepstentoonstellingen en is gebruikt voor campagnes voor klanten als Bombay Sapphire, Wasserman, Unesco, Unicef, LEVIS paint, Canon, etc.

LAURENZ CONINX

Laurenz Coninx is een Belgische kunstschilder die opgroeide in en rondom Mechelen. Hij studeerde beeldende kunsten aan Sint-Lucas Brussel. Zijn werk bestaat uit kleurrijke en zwart-wit portretten tot grotere realistische sfeerbeelden, vaak gebaseerd op taferelen die hij in het dagelijks leven fotografeert. Zijn schilderijen worden gekarakteriseerd door een sterke aandacht voor detail en een emotionele diepgang die de kijker uitnodigt tot reflectie.

BEAU VAN HOYDONCK

Beau Van Hoydonck uit Antwerpen, is een beeldend kunstenaar en scenograaf die samenwerkt met geluidskunstenaar Matthias Dziwak onder de naam Tulpa Collective. Ze creëren audiovisuele kunstprojecten die de ruimte transformeren en de zintuigen prikkelen. Hun werk is te zien in diverse festivals en tentoonstellingen, en wordt geprezen om de innovatieve combinatie van licht, geluid en ruimte.

RUBEN VAN LERBERGHE

Ruben Van Lerberghe is een meubelontwerper en maker, geboren in Kaapstad en opgegroeid in Antwerpen. Hij heeft Atelier Blouberg opgezet in Marseille, waar hij unieke en op maat gemaakte meubels creëert. Zijn ontwerpen zijn geïnspireerd door authenticiteit en comfort, waarbij hij de grens tussen kunst en functionaliteit vervaagt. Zijn werk is te zien in diverse designbeurzen en tentoonstellingen, en wordt geprezen om de vakmanschap en esthetische waarde.

OVER RAF VAN SEVEREN GALERIJ

Raf Van Severen Galerij, gevestigd op het Eilandje in Antwerpen, onderscheidt zich door een verfijnde selectie van moderne en hedendaagse kunst. Al meer dan dertig jaar werkt Raf Van Severen samen met musea en verzamelaars, gedreven door zijn passie voor schilderkunst en zijn onophoudelijke zoektocht naar kwaliteit. De galerie legt de nadruk op de dialoog tussen figuratieve en abstracte kunst, met bijzondere aandacht voor Belgische kunstenaars uit de 20e eeuw en hedendaagse makers. Door disciplines met elkaar te verbinden, blijft ze een levendige plek waar kunst, design en reflectie elkaar ontmoeten.

PRAKTISCHE INFORMATIE

Data

De tentoonstelling Evasion: van 12 december 2025 tot 10 januari 2026

Vernissage: 11 december 2025, 19u – 22u

Locatie

Raf Van Severen Galerij

Godefriduskaai 52,
2000 Antwerpen

Openingstijden

Maandag > donderdag: op afspraak
Vrijdag: 14u – 18u
Zaterdag: 11u – 18u

Foto: © Luis-Manuel Lambrechts

Related Posts

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.