Antwerpse associatie trekt Pride vrijdag op gang met interactieve en informatieve sessies
Zaterdag trekt de Antwerp Pride door de straten van de Scheldestad. Studenten, alumni en medewerkers van de hogeronderwijsinstellingen doen uiteraard mee, massaler dan ooit én vanop een elektrische truck. Met Pride Explorer voegen universiteit en hogescholen op vrijdag nog een extra laag toe aan het feest.
In mei lanceerde de Associatie Universiteit & Hogescholen Antwerpen (AUHA) de United*-campagne. Gedreven door kennis en engagement bouwen de instellingen aan een academische gemeenschap waarin diversiteit, inclusie en samenwerking iedere dag voelbaar zijn.
“Onze United*-campagne is geen strijdkreet, wél een uitnodiging”, zegt Jan van den Nieuwenhuijzen, voorzitter van de AUHA. “Het is een uitnodiging om met elkaar in gesprek te gaan, onze verschillen te vieren en iedereen te betrekken bij wat ons verenigt. Die boodschap dragen we uit, in binnen- en buitenland. Zo waren we met onze associatie ook aanwezig op de Pride in de Hongaarse hoofdstad Boedapest.”
Grootste delegatie ooit
Deelnemen aan de Antwerp Pride is uiteraard vanzelfsprekend. Op zaterdag 9 augustus stapt een gezamenlijke delegatie van UAntwerpen, Antwerp Maritime Academy (HZS), AP Hogeschool en Karel de Grote Hogeschool mee door de Antwerpse straten. Met meer dan 200 deelnemers op en achter de praalwagen wordt het de grootste delegatie uit het hoger onderwijs ooit (en allicht ook de grootste afvaardiging in de Pride tout court).
Veel kans dat het bovendien de meest duurzame delegatie ooit wordt: de AUHA maakt immers voor de eerste keer gebruik van een volledig elektrische truck. In het verleden werd een dieselgenerator gebruikt om de audiovisuele apparatuur op de wagen aan te sturen. Batterypacks nemen de rol van de vervuilende generator over. Op de koop toe is ook de aankleding van de wagen volledig CO-neutraal en circulair. Voorbeelden van United* by … innovation.
Aula op Sint-Andriesplaats
De Pride is letterlijk het paradepaardje van de festiviteiten, maar dit jaar voegt de AUHA er een laag aan toe. De associatie pakt vrijdagnamiddag tijdens Queer Families in Town op de Sint-Andriesplaats reeds uit met Pride Explorer. Daar verrijst een pop-upaula.
“De Pride is heel aanwezig in de stad”, legt Isabelle De Ridder, directeur van de AUHA, uit. “Samen met partners als Çavaria en Punt VZW bieden we tijdens Pride Explorer laagdrempelige, betrouwbare info en interactieve sessies, zodat jong én oud de vragen die de parade oproept, openlijk kunnen bespreken. In deze complexe tijden willen onze kennisinstellingen op die manier duidelijk maken dat we onvoorwaardelijk geloven in diversiteit en gelijke kansen.”
Op het programma staan onder meer workshops rond ‘wat is gender’ en ‘wat is consent’. Er is ook een vrije zone met minispelletjes, knutselhoekjes en interactieve boekjes. Om 16 uur loopt Lien Van de Kelder, schepen voor cultuur en gelijke kansen, er even langs. Zij zal voorlezen uit een van de boekjes.
Foto: UAntwerpen / Jelle Jansegers