Sfinks Mixed lokt ongeveer 72.000 bezoekers naar Boechout. Het was een feest voor iedereen!
In de voorbije vier dagen zakten ongeveer 72.000 bezoekers af naar de 49ste editie van het gratis festival Sfinks Mixed in Boechout. Het werd een warme en feestelijke editie, met fantastische concerten, een supergezellige sfeer en talloze blije gezichten. De organisatie blikt tevreden terug op een topfestival.
Artiesten van over de hele wereld brachten het publiek in vervoering. Tot de hoogtepunten van deze editie behoorden onder meer de Nigerese woestijnblues sultan Bombino, Gambiaanse kora-virtuoos Sona Jobarteh, Palestijnse electro-dabke groep 47 Soul, Antwerpse feestband Think of One, Marokkaanse berberrockers Tasuta N-Imal, Cubaanse salsalegende Issac Delgado, Spaanse urban-soul artieste Queralt Lahoz, Senegalese grootheid Omar Pene & Super Diamono de Dakar, Braziliaanse accordeoniste Livia Mattos en Jamaicaanse reggaester Ky-Mani Marley.
Het publiek was net zo divers als de line-up, van gezinnen met spelende kinderen tot feestende jongeren, mensen met beperkingen, ouderen en baby’s, iedereen vond zijn plek op Sfinks. De inclusieve en intergenerationele sfeer is al jaren een van de sterktes van het festival. Sfinks Mixed blijft inzetten op toegankelijkheid en verbondenheid, ongeacht leeftijd, afkomst of achtergrond. Die unieke identiteit werd dit jaar ook in de verf gezet door een artistieke programmatie die thema’s als vrijheid, gelijkheid en sociale rechtvaardigheid centraal stelt.
Het festival werd mogelijk gemaakt door de inzet van meer dan 1500 vrijwilligers. Dankzij hun enthousiaste medewerking blijft Sfinks Mixed gratis en toegankelijk voor iedereen.
Volgend jaar zal het festival plaatsvinden van donderdag 23 juli tot en met zondag 26 juli 2026.
Foto: Sfinks